۱۵
مرداد

موزه سومایا در مکزیکوسیتی

«موزه سومایا» در منطقه صنعتی پُلانکو در مکزیکوسیتی قرار گرفته است؛ ناحیه‌ای که پتانسیل بالایی برای مراکز تجاری دارد.
این موزه نقش تعیین‌کننده‌ای در هدایت این منطقه دارد و به‌عنوان مرکز فرهنگی، مبتکر و پذیرای تغییرات شهری است. همچنین فضاهای عمومی موزه سومایا به‌عنوان سازمانی دولتی، برای کاربری‌های مختلف در اختیار مراجعان قرار می‌گیرد.

FREE Fernando Romero EnterprisE Museo Soumaya

ه دلیل نقش مهم این ساختمان، لازم بود که این موزه در ظاهر شهر نمود بیشتری داشته باشد بنابراین در نهایت تصمیم بر طراحی نمادین و مجسمه‌گونه‌ آن شد. نمای این ساختمان ارگانیک و نامتقارن است به گونه‌ای که هر بازدیدکننده‌ای می‌تواند درکی متفاوت از دیگری داشته باشد. درحالی‌که نما، تنها بازتابی از گوناگونی اتفاقات دورنی این ساختمان است. 

نمای این ساختمان از قطعات شش‌ضلعی آلومینیومی و ۲۸ ستون منحنی با اندازه‌های مختلف برای تزیین پوسته ساختمان تشکیل شده است که هرکدام از آن‌ها به هر بازدیدکننده راه گردشی متفاوتی را برای بازدید پیشنهاد می‌کند. در هر طبقه هفت تیر گرد قرار داده شده که سازه را تحمل می‌کند. طبقه آخر، وسیع‌ترین فضای موزه است که سقف آن تیر کنسول بلندتری نسبت به سایر قسمت‌های ساختمان دارد و نور بیشتری را به داخل راه می‌دهد.

این مرکز فرهنگی با زیربنایی حدود ۶۰۰۰ مترمربع، دارای ۶ طبقه نمایشگاه و موزه است. همچنین سالن اجتماعاتی با گنجایش ۳۵۰ نفر، کتابخانه، دفاتر، رستوران، فروشگاه و سالن انتظار چندمنظوره نیز در آن تعبیه شده است.

FREE Fernando Romero EnterprisE Museo Soumaya

FREE Fernando Romero EnterprisE Museo Soumaya

 

Museo Soumaya by FREE Fernando Romero EnterprisE

FREE Fernando Romero EnterprisE Museo Soumaya

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *